-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pěvecká soutěž Klíček

Každý rok pořádá naše škola na 1. stupni pěveckou soutěž Klíček ve zpěvu lidových písní. Ani letos tomu nebylo jinak. Z každé třídy byli vybráni ti nejlepší zpěváčci, kteří se nebáli vystoupit.
   Školního kola se letos zúčastnilo 36 dětí. Konkurence byla veliká, ale vyhrát mohli jen ti nejlepší. Všichni zúčastnění si oprávněně zasloužili odměnu za svou odvahu a překonání trémy.
   Všem zpěváčkům moc děkujeme za jejich účast a těšíme se na další ročník této soutěže.

O pohár čeladenské ovečky

I v letošním školním roce  se žáci naší školy zúčastnili VI. ročníku výtvarné soutěže O pohár čeladenské ovečky. Tématem tohoto roku byly kostely a kostelíky v Beskydech.
   Porota vybírala z mnoha prací zúčastněných 30 základních škol. Pro naši školu získala ocenění žákyně 5. B třídy Denisa Byrtusová, která vyhrála cenu výtvarné poroty. Tématem její práce byla vzpomínka na nedávno vyhořelý kostelík Božího těla v Gutech.
   K úspěchu gratulujeme!

Recitační soutěž (školní kolo)

7. 2. 2019
   Opět po roce proběhla na naší škole recitační soutěž. Účast byla tentokrát opravdu hojná. Žáci se zodpovědně připravili a s odvahou a noblesou přednesli své vybrané básně před čtyřčlennou porotou. Ta své rozhodování o vítězích neměla vůbec jednoduché, letos se sešla spousta šikovných recitátorů. Obzvlášť porotu překvapily nové talenty z prvních tříd. První tři z každé kategorie postupují do obvodního kola – držíme jim palce!!!!!!

3. Simona Šuléřová (3.B) – Pokažené posvícení, Jiří Žáček

2. kategorie: 1. Laura Burianová (4.A) – Tohle miminko je moje, Annie, Schmidtová
                 2. Tereza Nováková(4.B) – O Obrech, Jiří Žáček
                 2. Veronika Červeňová (5.A) – Na zápraží koště stálo, Josef Kainar
                 3. Ellen Dänemarková (4.A) – Týden, Radek Malý

Obrázek pro hokejisty

Žáci všech základních škol z Třince byli vyzváni, aby nakreslili přání k Vánocům pro naše hokejisty. Hokejisté si nakonec vybrali jako vítězná dvě přáníčka žáků naší školy.  První místo vyhrály děti ze tříd 2. B a 5. B. Jako odměnu dostaly lístky na páteční utkání, kde byly vítězné práce promítnuty na velkoplošné obrazovce.

Výtvarná soutěž Barevný podzim

Dům dětí a mládeže v Ostravě Porubě i v letošním školním roce vyhlásil celostátní  výtvarnou soutěž Barevný podzim, které se zúčastnily i některé třídy naší školy. Z mnoha krásných prací vybrala tříčlenná porota 7 nejlepších v kategoriích 1. - 3. třída a 4. - 5. třída, které postoupily do dalšího kola a byly zaslány do Ostravy Poruby.